| KiraVonHell a întrebat:

Cu ce e mai bine să mă epilez pe picioare:
Cremă
Ceară
Epilator sau
Lamă?

18 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Eu ma inteleg foarte bine cu benzile de epilare cu ceara rece. Nu sunt nici dureroase la aplicare, iar efectul este relativ acelasi ca cel al epilarii cu ceara calda (parul creste mai rar si mai subtire).

Din punctul meu de vedere aceasta metode este cea mai accesibila!

| Vichtory a răspuns:

Cel mai bine e cu cearahappy
O zi buna!

| TraficDeMentosane a răspuns:

Lama iese din joc prima oh go on. crema este doar DEpilatoare, deci nici asta. Ceara sau epilatorul. Asa o sa scapi de fire de la radacina si iti vor creste mai greu si mai rare. Alege din astea 2 big grin. Eu zic sa le incerci pe rand, si care iti "place" mai mult, dar nu prea e de placut, prima data cam doare big grin.
Succes!

| AnaAmalia31 a răspuns:

Cu Lama niciodata. Sa va ingrosa firul de par si va trebui sa te afci cam la 3 zile

Cu crema nu am incercat big grin

Cu epilatorul doare x_X

Mie mi se pare cel mai bine cu ceara happy

| ascovit a răspuns:

Cu ce iti vine tie mai bine! Si aici ma refer ca difera de la o persoana la alta, una este multumita mai mult de o metoda dacat alta dupa rezultat si comoditatea cu care il utilizeaza.

Dupa mine:
-crema nu prea o folosesc, trebuie sa astept ceea ce ma incomodeaza, sa nu mai spun de miros. Oricat de mult au incercat sa reduca din mirosul neplacut pe mine tot ma deranjeaza.

-ceara, mai exact benzile de ceara, mi se par o metoda foarte eficienta, chiar daca la inceput doare, insa are rezultate bune si, fata de epilator, doare mai putin

-epilatorul este moarte sigura pentru mine, ma doare, si nu este ca la benzile de ceara sa tragi o data si gata, in cateva secunde uiti de durere, insa asta este parerea mea.

-lama,, folosesc atunci cand ma grabesc si nu am timp, mia exact folosesc pe cele de la venus pentru ca imi sunt mai comode datorita designului.

Ce iti recomand eu este ceara, si atunci cand te grebesti merge lama :

| wolder a răspuns:

Ceara subtiaza firul

| Kasia a răspuns:

Ceara...firele vor creste treptat mai rare si mai subtiri.plus ca apar abia dupa 3 saptamani.

| Xenya a răspuns:

Ceara si epilator. happy

| Addaa1998 a răspuns:

Ceara

| Puffulets a răspuns:

Lama in nici un caz, ti-as recomanda epilatorulwinking eu il folosesc si sunt foarte multumitabig grin

| Quanah a răspuns:

Crema.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Cu crema, iti creste parul al loc in 3 zile. Adica in a3a zi incepe sa se observe cam tare. Cu ceara dureaza pana la 2-3 saptamani. Cu epilatorul te doare de numa, si ai sansa sa te iriti, plus ca pe urma o sa creasca parul sub piele, si iti indeseste parul. In plus dureaza cam 5-7zile pana se observa, sau chiar mai putin. Cu lama, la fel dureaza pana la 3 zile. Cam in a3a zi incepe sa se observe. Si ai uitat sa pui Benzile de epilat, care la fel nu sunt prea bune. Trebuie sa te faci de mai multe ori, in acelasi loc si tot nu se ia tot parul, plus ca ramane lipiciul in locul respectiv. Eu ti-as recomanda cearahappy

| ImiUrascViata a răspuns:

Hmm greu de ales XD, toate? laughing glumesc nu ai o masina de ras happy sau crema merge.

| Innnaa a răspuns:

Cu ceara pentru ca daca te epilezi pentru prima oara cu ceara si tot continui asa in cativa ani nu iti va mai creste prea mult par... poate chiar deloc.

| Mereoleacădeusername a răspuns:

Eu am incercat pana acum crema si ceara si cred ca ceara e cea ai buna. Nu te doare, adica na... este o durere suportabila si nu-ti mai creste parul cam o luna.

| dayana007 a răspuns:

Crema si lama au cam acelasi efect mi s-a spus la salon, cu epilatorul iti i-a timp si poti simti durerea din plin asa ca iti recomand ceara

| intrebareamea a răspuns:

Cel mai bine e sa iti dai cu ceara pentru ca asa iti creste mai greu si mai rar iar cu lama iti creste mai des si mai repede.Parerea mea.

| bibiiiii23 a răspuns:

Crema