| Lupulalbastru a întrebat:

Cum sa scap de timiditate(in situatie cu o fata)? Nu vreau copy/paste de pe google.De alea am mancat destule... Vreau pareri proprii daca se poatebig grin
Funda!

Răspuns Câştigător
| loorentzoo a răspuns:

Parerea mea e asa, gandeste te ce ti se poate intampla cel mai rau? Sa iti refuze o invitatie in oras sau film sau stiu eu ce, nu a murit nimeni din asta, iar daca te refuza dupa poti sa fii putin arogant ca si cum nu ti a pasat ( ai grija sa nu o dai in nesimtire) cu toate fetele poti fi putin arogant ( le place) dar sunt unele care detesta asta depinde de fata. Incearca sa fii cat mai nepasator nu are ce sa se intample rau, nu merge cu una treci la urmatoarea. Nus daca de ex esti la o petrecere si e o fata acolo mai frumoasa si toti baieti sar gramada pe ea tu poti sa fii cel care doar se uita ( in asa fel incat ea sa observe ca tu ai remarcat o ) dar care sa nu faca nimic sa lasi impresia ca ti se pare ca o fata oare care si nu e cu nimic mai frumoasa cum crede ea. poti sa incerci sa intri putin in vb daca vezi ca pare interesata dar rezumate la chestile de baza ma repet fi putin arogant daca e cazul sau cat mai relaxat ceva in genul ca si cum ai avea o iubita si nu cauti sa o combini asta e cea mai buna varianta. Eu consider ca astea sunt unele din metodele bune de a proceda.

2 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Şi,când eşti cu o fată,Nu te du la primele întâlniri prin parc sau locuri pustii,tu timid (taci,nu zici nimic),ea îşi zice ce-o vrea ăsta? Mergeţi la o cofetărie, un mall, o terasă-găseşti acolo multe subiecte de vorbit(ce serviţi, şcoală, mai faci şi tu o glumă).Şi dacă treci de primele minute, te simţi mai în largul tău şi pa timiditate.
În parc mergi când sunteţi mai apropiaţi.

| Olteanu_Andrey_1998 a răspuns:

Eu de exemplu, imi place de o fata.La inceput mi-a fost rusine sa vorbesc cu ea... prietenii radeau de mine ca n-am sanse.etc Parerea mea, ia-ti inima in dinti si vorbeste cu ea. Fa-o sa rada, asta le place cel mai mult iti garantez. Dar totusi in limita bunului simt, adica nu glume din alea deocheate...
Sper ca te-am ajutat!