| 4827 a întrebat:

Cum scap de acnee? Va rog frumos, nu dat de pe net copy-paste, vreau ceva ce va functiona. Fundaa:X

Răspuns Câştigător
| XLittleGirlX a răspuns:

Buna! Eu iau aceasta ''reteta'' dintr-o carte care mi-e mi-areusit cand m-au durut picioare etc.

Un remediu popular pentru a videca aceste cosuri este utilizarea unui amestec de condimente si miere. Amestecati o lingurite de nucsoara rasa cu una de mieresi aplicati e cos, lasati sa actioneze timp de 20 de minute, apoi spalati. Nu se cunoaste explicatia stiintifica a modului de actiune a acestei combinatii, dar mierea are proprietati antiseptice.

Alt mod: Aplicati aloe vera. Un studiu a demonstrat ca aceasta planta a vindecat complet in cinci zile 90% din leziunile pielii. Cumparati un produs care contine aloe vera sau stoarceti gelul dintr-o frunza proaspat taiata de aloe si aplicati-l pe piele.

Aceste 2 moduri sunt luate dintr-o carte care si pe mine m-a ajutat mult cand am fost racita sau cand a durut-o pe sora prietenei mele gatul mi-a cerut cartea sa citeasca din ea ce trebuie sa ia ca sa-i treaca gatul si a reusit un pic de sirop de gat si ce scria in carte a reusit!

Eu ser ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| adyy33 a răspuns:

Du-te la medicul de famiie si iti recomanda el am avut si eu pentru prima data anul asta si mea dat un unguent si mea trecut tot in 3 zile si nu era nici eftin doar 3 lei parca da era compensat