| cornelia_9446 a întrebat:

Cum să scot pata de pe blugi? sad de la menstruaţie?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru scoaterea petelor de sange se foloseste NUMAI apa rece si sapun sau detergent.
Sau se scot cu solutie de sare de lamaie sau apa oxigenata(la materiale albe), apoi se clatesc cu apa rece, iar dupa curatarea petei se spala cu apa calda si mult detergent.
Nu se foloseste niciodata pe o pata de sange apa calda, ea fixand pata pe material.

| Deny1333 a răspuns:

Spală-i cu apă rece.

| DeEAஐ a răspuns:

Cu apa foarte rece! lasa-i 15-20 minute inmuiati!

| AnonimA a răspuns:

Pune-ti blugi in apa rece daca nu merge ia vanish:*

Bafta

| Debb a răspuns:

Apa rece, detergent...

| Xperson a răspuns:

O bagi in masina de spalat insa inainte de asta pune vanish pe pata happy

| VlyCas a răspuns:

Spalailaughing

cu apa rece, de mai multe ori
si detergent + vansihhappy