| LOkk12 a întrebat:

Cum scot o pata de rosii de pe un maiou si blugi?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai putea să încerci cu suc de lămâie, cu Vanish...
Vanish-ul scoate destul de uşor cam orice pată.

| pietrean a răspuns:

Daca maieul este alb, fara probleme cu ACE, decolorant.Problema mare este la blugi. Poate cu ARIEL pentru pete.Sau apa cu sare de lamaie(am gasit pe Google, unde poti afla si tu mai multe trucuri, detalii).

| Rozetta a răspuns:

Buna!

Rosia are o abilitate neobisnuita sa evite gura sau prosopul si sa se aseze direct pe haine. Astfel de pete sunt usor de indepartat – cu ajutorul soarelui. Razele UV descompun petele de rosii asa ca, spala hainele, ca de obicei, si intinde-le la soare – cu pata indreptata catre soare. Pana se usuca haina, pata ar trebui sa dispara ca prin magie, desigur, numai daca pata nu a fost combinata cu altceva (ulei) in acest caz, pata nu va disparea. Haina va trebui inmuiata peste noapte si repetat procesul de spalare.

De astfel iti recomand si Vanish care face minuni in indepartarea multor pete dificile!

Sper ca ti -am fost de ajutor! Paaa! :*