| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Cum sa trimit un email?

3 răspunsuri:
| MimiPopescu a răspuns:

Daca ai cont pe Yahoo Messenger dai acolo unde arata un plic si ti se va dechide o ferestra pe internet la adresa yahoo.com. Acolo unde scrie mesaj nou dai click si scrii adresa de mail a cui vrei sa trimiti mail-ul (xyz@yahoo.com), subiectul si mail-ul.Asta e tot. Succes!

| LexUTz a răspuns:

Ai reusit sa iti faci cont pe TPU si nu stii sa trimiti un e-amil? straight face
Ce chestie?!?
Intrii pe adresa ta de e-mail! Selectezi new e-mail, completezi spatiile goale si dai clic pe send!
Asta e tot!

| Hypathia a răspuns:

Intri în adresa ta de mail, dai click pe New (undeva în stânga sus), din lista care îți apare selectezi prima opțiune de sus, apoi îți apare pagina unde vei scrie mail-ul. Unde scrie To scrii adresa unde trebuie sa ajungă mail-ul, la Subject scrii un titlu ceva, ce vrei tu și apoi dai click în spațiul ala alb și scrii ce ai de scris. Când termini de scris apeși Send, tot în stânga sus. Bafta!