| PinguServer a întrebat:

Cum scap de ura?

Răspuns Câştigător
| Aimee33 a răspuns:

Incerci sa faci lucruri care te indeamna sa mergi pe calea binelui: sa te joci, sa iubesti, sa razi, sa te distrezi, pe scurt: sa iti traiesti viata intr-un mod frumos si placut. kiss
Sper ca te-am ajutat.
O zi frumoasa! happy o:-)

| PinguServer explică (pentru Aimee33):

Cred ca am scapat de ura, dar mersi ca ati raspuns

10 răspunsuri:
| XVCDG a răspuns:

Dar de ce sa renunti la ea, uite citeste asta http://muresanf.blogspot.ro/......te-al.html

| positivity a răspuns:

„Ura, ca relaţie cu obiectul, este mai veche decât iubirea. Ea provine din primordiala repudiere narcisică de către eu a lumii exterioare cu revărsarea ei de stimuli. Ca o expresie a reacţiilor de neplăcere provocate de obiecte, ura rămâne mereu într-o relaţie strânsă cu pulsiunile de autoconservare; astfel încât pulsiunile sexuale şi pulsiunile eului pot oricând dezvolta o antiteză care o repetă pe cea dintre dragoste şi ură." (Sigmund Freud)
Citește asta: http://lectiideviata.ro/renunta-la-ura-si-alege-fericirea-23/

| doinitza12 a răspuns:

Scrii tot ce urasti la acea persoana pe o foaie si ii dai foc, pe mine ma ajuta.

| neutrino a răspuns:

Teoretic, iubind: practic, nu poti scapa de ura daca face parte din caracterul tau.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Anonim0078965 a răspuns:

Iubeste si vei fi iubitwinking pur si simplu nu mai ura

| Irinα a răspuns:

Teoretic, iubind: practic, nu poti scapa de ura daca face parte din caracterul tau.

| tiberiu31 a răspuns:

Prin gandire pozitiva