| anonim_4396 a întrebat:

Cum scot pete de ruj de pe un tricou alb?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| anytimeanywhere a răspuns:

Http://www.sfaturilebunicii.ro/2010/02/22/cum-se-scot-petele-de-ruj/

Petele de ruj
Anunturi Google

Rujul de pe haine poate fi indepartat cu ajutorul unui servetel de hartie inmuiat in alcool. Pata nu trebuie frecata pentru ca se poate intinde pe o suprafata mai mare, ci trebuie stearsa usor. Imediat dupa aceea, haina se baga la spalat cu detergent.
Daca aceasta solutie nu a dat roade, poti incerca sa aplici pe pata fixativ de par. Produsul da rezultate si in cazul petelor de cerneala si a celor de vin. Dupa aplicare sprayului fixativ, haina se lasa timp de 10 minute in apa calduta cu detergent.

Citeste mai mult pe: http://stil.acasa.ro/......-8984.html

| HighByTheBeach a răspuns:

Merci de funda happy