| ladygaga_9914 a întrebat:

Cum se aplica uleiul de ricin pe par? la radacina parului sau pe tot parul cu prosop pe cap si astept ceva timp? cand se aplica? inainte de a te spala sau dupa cand ai parul ud?

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Eu mi-am pus asa:o sticluta mica de ulei ricin si putina zeama de lamaie, am pus la radacina parului masand usor.Se pune pe parul nespalat.Eu am stat o zi intreaga, poti sta cateva ore si apoi te speli bine.

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Si eu folosesc ulei de ricin pentru par...se foloseste inainte de a te spala pe cap. mai intai iti uzi parul si incalzesti o jumatate de cescuta de ulei dupa care il aplici pe toata lungimea parului chiar si la radacina, iar apoi iti pui un prosop pe cap(poti sa-ti faci parul coc si sa pui o folie de plastic/ streci sau cum se numeste el si dupa prosop)iar de stat poti sa stai cat vrei nu se intampla nimic daca stai mult cu el poti sa stai si o zi, iar apoi te speli pe caphappy...succes:X

| kiss a răspuns:

Uleiul de ricin se aplica la radacina parului masand usor pielea capului. dupa ce masezi poti pune folie de plastic dupa care un prosop cald. asta o faci inante sa iti speli parul. poti sta asa cateva ore, o idee buna ar fi daca ti-ai pune uleiul seara, iar dimineata te-ai spala. trebuie sa speli parul bine pentru ca uleiul este foarte vascos si poti ramane cu el in par. ai grija cat timp folosesti acest ulei caci dupa o perioada de timp parul va avea tendinta de a se ingrasa. de exemplu il poti folosi 2 saptamani dupa care iei o pauza.
este foarte bun, ajuta parul din toate punctele de vedere. sper ca ti-am fost de folos happy
bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrebare... daca ulei asta de ricin ingrase parul inseamna ca nu e chiar asa bun pentru sprancene nu? big grin