| RalluLorra a întrebat:

Hey! Imi puteti explica si mie cum se aplica uleiul de ricin pe par? Am auzit ca la radacina firelor de par si apoi se inveleste cu un prosop si se lasa o perioada de timp..sau ca se pune doar la varful parului cand este ud ...sau ca se pune pe toata lungimea firului de par.Care ar fi varianta corecta? Eu doresc sa folosesc uleiul pentru a-mi creste mai repede parul...va rog spuneti-mi cum trebuie aplicat happy. Va multumesc happy

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu pe firele de păr, îl îngraşă!
Uleiul de ricin se aplică doar pe scalp, pe rădăcinile firelor!
Acest procedeu se face o dată pe săptămână, cu 40 de minute înainte de a face baie, sau seara, iar dacă poţi să-l laşi să acţioneze toată noaptea iar a II-a zi să faci baie, e perfect!
Să pui un prosop pe faţa de pernă dacă alegi a II-a variantă.
Baftă!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, se aplică la rădăcină și apoi pe lungimea firului de păr, poți să pui un prosop sau chiar să-l prinzi în clamă, te speli în mod obișnuit după 2 ore.
O dată pe săptămână, rezultatele se văd după 2-4 luni, trebuie să ai răbdare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt poti avea probleme cu ingrasatul daca-l aplici la radacina. Dar asa se aplica pentru crestere.

Pe varfuri se aplica doar pentru a preveni varfurile despicate.

Daca vrei sa iti creasca calumea trebuie sa tratezi problema mai serios, citeste asta http://pasagera.ro/cresterea-si-caderea-parului.html

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

La radacina si pe varfuri daca vrei sa previi varfurile despicate.
Inainte sa il aplici umezestel putin, pune ulei de ricin si lasa-l cam 30 min. -1 h pe par sa actioneze. Partea cu prosopul nu e neaparat, dat poti sa ti-l pui.
Si eu folosesc uleiul de ricin pentru crestere mai rapida a parului.
Sper ca te-am ajutat! Succes!winking