| Lavinia20 a întrebat:

Cum se aplica violetul de gentiana pe par pentru. a rezulta suvite mov? Trebuie dizolvat in ceva? Sau se aplica el direct. nedizolvat in nimic? Dau funda. e urgent!

1 răspuns:
| Reny_8948 a răspuns:

Eu m-am făcut, acum câteva zile, pe par, cu cristal violet. Pui câțiva stropi (în funcție de cât de intens vrei sa fie culoarea) în apa cu puțin oțet. Altfel riști sa iți murdărești lenjeria de pat. (Am pățit-o ai eu, și nu e ok deloc!) Iar apoi stai cu parul câteva minute în apa. Bafta!