| piTTTy a întrebat:

Cum selectez o poza sa apar doar eu nu si fundalul cu paint?

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Din poza intreaga ( deschisa in prealabil cu paint), sus de tot in stanga ai "Free-form selected" ( apare ca o stea) dai pe ea si incepi sa incojuri ceea ce vrei tu din poza respectiva (imaginea ta ) apoi dai click dreapta si-i dai "CuT" apoi sus, in meniul principal, dai File->New si in pagina nou formata ii dai "CTrl +v" sau click dreapta si paste.