| Nooooooonameee a întrebat:

Cum slabesc 2-3 kg in 10 zile? ce am voie sa mananc? ce nu am voie sa mananc? la ce ora trebuie sa mananc? de cate ori pe zi sa mananc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere al alimentatiei,elimina produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(mananci exact cat iti trebuie si cand iti rebuie; nu prea conteaza momentul zilei). Este de preferat sa mananci de doua-trei ori pe zi.Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.Alearga zilnic in jur de 20-30 de minute cu viteza medie si vei reusi,astfel, sa slabesti frumos, treptat(nu in 10 zile, dar intr-un timp satisfacator)si sanatos.Succes.

1 răspuns:
| Anet a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie sa renunti total la dulciuri si bauturi alcolice, acidulate sau care contin zahar.Sa nu mananci niciodata dupa ora 18 si sa mananci de cat mai multe ori pe zi dar foarte putin, sa nu ajungi la senzatia aia:"wow m-am saturat"
Mananca cat mai multe legume si fructe si evita carnea, daca nu poti 100% mananca peste sau pui(piept in special) si bea multa apa, mai mult de 2 l laughing
Deasemenea fa si sport deoarece timpul despre care vorbeai e destul de redus daca vrei sa slabesti kg alea intr-un mod sanatos.Saritul coardei, alergatul si inotul te vor ajuta de minune.
Bafta tongue