| Doηηa a întrebat:

Cat slabesc daca nu mananc nimic trei zile?

12 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Depinde de organismul tau, in general cred ca 3 kg, dar o sa te ingrasi cam dublu deoarece organismul isi face rezerve ( de grasime) pentru infometarea urmatoare. In afara ca organismul tau o sa sufere ca este privat de nutrietii de care are nevoie, o sa mai si capeti vergeturi de la slabit si ingrasat brusc.
Eu te-as saftui sa slabesti sanatos, cu o alimentatie echilibrata si cu cele 3 mese pe zi care sunt sfinte, daca sari peste mese, te ingrasi deoarece organismul are tendinta sa cera mult mai mult dupa o perioada de infometare.
Incerca sa mananci sanatos. Sa ai cele 3 mese, cea de dimineata sa fie cea mai bogata caloric si cea mai diversificata ( paine, oua, branza, ceai, lapte, orez, fructe), cea de pranz ceva mai usora ( supa, ciorba, gratar *din legume, vita, pui, peste, curcan*, linte, fasole), iar seara, o salata in principiu, si cina sa fie pana pe la 19).
Intre mese principale poti sa iei si gustrari ( doar dupa cea de dimineata si dupa amiaza), constand in fructe.
Masele sa nu inclda prajeli, prea multe paste, sau dulciuri.
Si sa bei cel putin 2 l de lichide ( de prefera apa, nu suc, daca doresti sucuri, iti faci freshuri de fructe acasa, neindulcite). Si mult sport, alergat, mers pe bicicleta, sarit coarda, aerobic.

| T0T a răspuns:

Deja esti slaba la creier daca gandesti asa.

| LoveSleep a răspuns:

Slăbești, te îngrași, neuronii tăi rămân tot 2.

| Doηηa explică (pentru LoveSleep):

Eu nu cred ca te-am jignit. E strict problema mea ce fac. Daca nu ma poti ajuta aleluia.

| Latinmoon a răspuns (pentru LoveSleep):

Senzational!hee hee

| Syndre a răspuns:

Depinde foarte mult de cât consumă organimsul tău în mod normal. O persoană de 200 de kg o să slăbească mult mai mult decât cineva de 40kg.
Oricum, eu îți sugerez să mergi pe o dietă sănătoasă. Degeabă slăbești dacă nu-ți schimbi alimentația, vei pune înapoi. Dacă ai nevoie să slăbești rapid câteva kg, încearcă crash diet, mânâncă 3-4 zile până în 1000 de calorii(iarăși, numărul variază în funcție de metabolismul tău) și ai să dai jos. Dar NU mai mult de 4 zile. Mult succes și încearcă să mergi pe o variantă sănătoasă! happy

| mariusmac85 a răspuns:

Buna dimineata
Vrei sa tii Post negru?

| George3412 a răspuns:

Pai s-ar putea sa lesini si in final sa mori.Te sfatuiesc sa NU FACI ASTA!
Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru George3412):

De fapt, o femeie poate rezista maxim 16 zile fără mâncare.Deci n-o să i se întâmple nimic.

| cCristiannn a răspuns:

Depinde de organismul tau... mai bine ai tine o dieta slaba in carbohidrati. evita sa mananci carbo.

| Nicoletta_Bianca_1994 a răspuns:

Aproape deloc pentru ca după ce nu ai mâncat 2 zile a treia o sa îți fie așa de foamea încât o sa mănânci cât in cele 2 zile