| Sara_6623 a întrebat:

Cum va imaginati o lume fara bani? Vreau o descriere completa cu lucrurile bune si rele care s-ar intampla? Vreau parerile voastre personale kiss. fundita la cel mai interesant raspuns kiss.

1 răspuns:
| Kent02 a răspuns:

Deci happy, daca nu ar fi bani nu s-ar mai face mancarea,alimentele, fructele, etc deoarece lumea le face pentru bani dar fara bani nu le-ar mai face nimeni.Fiecare familie ar fi pe cont propiu fiind nevoita sa isi planteze singure pomi fructiferi.Situatia celor de la bloc ar fi groaznica deoarece nu au unde sa planteze.Animalele de companie precum cainii, pisicile, etc ar muri primele din cauza hranei iar cele salbatice ar muri si ele cam intr-o jumatate de an deoarece lumea le-ar vana.Iti dau un exemplu cu porci.Nu e mancare pentru oameni nu va fi nici pentru porci, acestia nu se vor inmulti si oameni ii vor taia si pe cei care-i au cu toate ca daca stai la curte poti sa iti cresti porci asta daca ai avut inainte, pe vremea cand erau bani.Sa continuam...cei care nu stau la case ar duce-o foarte rau pentru ca la bloc nu ar avea ce sa creasca si vor incepe sa fure de la case.In maxim 2 ani nu vom avea ce manca si vom incepe sa mancam iarba, scorbura copacilor, boambe si tot ce face natura.Toti vor fi slabi iar 10 ani lumea va disparea.Sau organismul omenesc s-ar putea obisnui cu iarba si peste cateva generati oameni ar putea trai numai cu iarba dar asta e putin probabil dar posibil.laughing Wow nu pot sa cred ca am scris asa ceva acum, ma dor mainile. Abia astept sa vad alte pareri happy