| Water a întrebat:

Cum vi se pare "meseria" lui Dumnezeu?

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Complicata.Sincer n-as vrea sa fiu in locul lui.Sa muncesti gratis de la inceputul lumii nu e profitabil

Stefan
| Stefan a răspuns:

Meseria lui Dumnezeu... e foarte grea, dar iubirea neconditionata pe care ne-o cere Dumnezeu face ca el sa fie cel mai bun prieten si sfatuitor pe care îl putem avea.

| alin a răspuns:

Daca ma exista Dumnezeu(ca vad ca nu-i pasa de noi) atuncea mie mi se pare o meserie destul de grea sa auzi rugaciunile tuturor oamenilor. dar se aplica in cazul in care mai exista asa ceva.
eu unul nu prea mai cred in biserica si ce mai zic ei.

| alin a răspuns:

@crinu aicea fiecare si spus parerea nu sau pus intrebari.
nu am zis cas perfect sau ca cred ca dictatura banului sau mai stiu eu ce aberati mai sunt sunt bune, sau ca ma judeci, etc.
nimica nu este perfect pe lumea asta nici macar un fruct nu este perfect dar nici sa arunci cu in stanga sau dreapta cu "acuzati" de genul ca eu is perfect sau daca cred ca aberatile care leai zis sunt bune sau cred in el fiindca nu-i corect fata de oricine citeste asa ceva.Eu cred in mine sper ca iti este de ajuns acest rasp si sa-ti faci o parere atuncea despre mine.In rest din aberatile ce leai facut bravo celor care au facut toate aceste lucruri fiindca au fost gandurile lor nu ale mele sau ale tale, sau intamplat sa fie facute si crede-ma ca noi nu putem face nimic impotriva lor fiindca suntem niste pioni cu care se joaca cei mai mari din lume care conduc totul.
Daca ai auzit de Iluminati sti la ce ma refer.

| alin a răspuns:

Scuzati gramatica dar am scris la repezeala si nu am fost atent.

| Zuzy a răspuns:

Ft tarerolling on the floor. dar si greaa sa planuiesti o lume nu e atat de usorhappy

| raine a răspuns:

Poate prea greu sau prea plictisitor. spun asta pentru ca de multe ori pare a fi plecat in concediu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meseria lui Dumnezeu este perfecta.se bazeaza pe principii corecte si drepte.nimic nu este stramb in universul creat de el. dar mintile limitate care pun tot ce e rau, si care e rezultatul actiunilor oamenilor, in sama lui Dumnezeu, nu vor decat sa arunce motanul, fara sa se gandeasca ca asta depinde de noi.noi trebuie sa facem o lume mai buna.ca daca intreb acum, de ce faci rau, pentru a-ti fie tie bine? fiindca pe pamant asa se face.binele care- zicem noi ca il facem, daca nu corespunde principiilor Dumnezeesti, nu este bine. e rau.si afecteaza toata omenire.pana si o vorba aruncata aiurea are efecte negative.multi vor o minune, fiindca Dumnezeu este atotputernic, sa elimine raul de pe pamant. dar noi? noi ce facem in privinta asta? sau ce facem noi bun? da-mi un exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite alin. el nu crede in biserica. dar afara din ea crezi aline? si daca, da, cu ce te ajuta? dar tu? tu singur cu ce te ajuti, si ce faci ca sa infrumusetezi, gradina asta care se cheama pamant? esti tu perfect, pentru a da un bun exemplu celorlalti, si dupa tine sa se ia o buna parte din lumea asta? daca nu, cu ce esti mai bun ca altii? sunt eu mai bun ca tine? fiindca te judec? biserica? dar politica e mai buna? dar dictatura banului? e buna? dar inarmarea nucleara? e buna? Dumnezeu le-a facut pe toate astea? sau omul cu nascocirea mintii lui? si omul putea nascoci numai lucruri bune. daca ganrea cum Gandeste dumnezeu. daca Dumnezeu ne ingradea totul dupa cat de bine stim sa facem, nu aveam prea multe de facut.acum avem atatea de facut si dam vina pe el. e bun Dumnezeu. OMUL e rau, asa cum este scris; gandurile omului sunt spre rau nu spre bine.caci legea lui Dumnezeu sadita in inima lui e buna. dar rautatea a acoperito.