| ladybird a întrebat:

Cunoasteti sau sunteti consumator de droguri? Ce atitudine au acestia? Ce simt cand iau o doza? (daca se poate din propria experienta).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga. dar tu esti o lady... ceti veni...glumy... sper ca nu intrebi asta pentru ca vrei sa te apuci. nu face greseala asta... cat despre consumatorii de droguri, depinde in ce stadiu sunt... deoarece sunt persoane care mai trag si elel uneori cate o tigara mai "speciala" sau cate o pastiluta si sunt persoane absolut normale. mai sunt si persoane care consuma in mod regulat dar nu exagerat si ei sunt tot normali.deci cand ii vezi nici nu iti dai seama ca consuma, dar daca stadiul este mai avansat acele persoane au un comportament mai agresiv, sunt mai agitate, de multe ori sunt persoane dezordonate (aveam prietene care aveau parul nespalat ciufulit, cosuri pe fata, erau slabe, nu erau foarte cooerente in vorbire, nu se ingrijeau adica baie cat mai rara se schimbau rar de haine, vindeau aproape toate bunuriele adica celulare mp3 pentru droguri)... se cred libere dar de fapt sunt niste prizoniere deoarece nu se pot distra decat cand consuma droguri etc. deci vezi u... nu e o viata prea buna... si de multe ori acea viata e destuld e scurta. Mai bine nu incepi. ai grija.happy

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Proprie experienta?laughing
Poi...nu m`am mai drogat de ieri si am cam uitat cum e...stai sa trag putin pe nas si iti zic dupalaughing... daca mai am timprolling on the floor
De ce?batting eyelashesVrei sa te apuci si nu stii cum?thinkinghee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu sunt consumatoare de droguri si nici nu cunosc persoane care se drogheaza.

| Artemiss a răspuns:

Nu am incercat niciodata... dar cunosc foarte multe persoane care consuma si imi pare rau pentru ele.Lumea ii priveste cu alti ochi acum, si totul a inceput de la curiozitate...Cat despre ceea ce simt ei, asta depinde si de ceea ce consuma.Sunt droguri mai slabe si droguri puternice, care duc la deces. Unii devin agresivi, altii au o stare de liniste, de bine...insa odata ce devii dependent aceasta stare incepe sa se schimbe si sa vrei din ce in ce mai mult deoarece vrei sa te simti din ce in ce mai bine. Sfatul meu:nu incerca!
Si tigara e tot drog, eu fumez de un an si crede-ma, imi pare atat de rau ca m-am apucat, si nu am vointa necesara ca sa ma las...de la asta am prb cu stomacul, am inceput de ulcer...Deci SANATATEA TA ESTE IN JOC!

| alexdop21 a răspuns:

Cand e vorba de drogurile de risc mare, e aiurea, creeaza dependenta, stare de panica continua si mai in sfarsit moarte! Cat despre maria, uite ca fumez si eu asa din cand in cand si nu am murit nici nu stau prost cu analizele si o mai gasesc si marfa

| Encore a răspuns:

Ntz ntz ntz niciunu nu sutneti consumatori doar cunoasteti persoane laughing

| kitty_8919 a răspuns:

Nu sunt o consumatoare de droguri dar cunosc unele persoane.

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu consum droguri, insa am fumat "maria-ioana". Este naspa si-mi da o stare de cretinitate acuta: rad din orice, ametesc, devin prea molesita.Nu este de mine! Nu sfatuiesc pe nimeni.

| ladybird explică:

Nu vreau sa ma apuc de droguri si nici nu sunt gabor, stati linistiti. Cred ca un prieten s-a apucat. Cunosc si eu manifestarile dar ma gandeam sa aud mai sigur de la oameni care au fost sau sunt pusi in aceasta situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate tata sa drogat si acum sa lasat daca esti consumator si ai vointa te lasiwinking asa a facut tata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi... surioara stai sa-ti zic eu cum sta treaba tongue :
-in primul rand nu :O sunt consunator sau (TRAFICANT) dar stiu fb cum sa te DROGHEZI tonguetonguetongue
-nu esti consumatoare si vrei informatii sa te poti apuca laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt consumatoare de iarba...si pot sa zic ca nu sunt dependenta., o data la cateva luni merge...Da.r.un sfat : Nu incercatzi sa tragetzi pe nas cu intervine dependentza imediat.

| lulubelle a răspuns:

Eu inca sunt consumatoare de heroina si da iti da acele senzatii "tari"te face sa te simti bine intr'un cuvant e minunat dar dupa aia incepe dependenta si atunci ai dat de dracu e groaznic cand apare sevrajul e o durere groaznica te doare fiecare particica din corp... iar daca nu ai furat pana acum daca nu ai avut curajul sa omori o sa ai acum ai face orice pentru o doza de heroina...sa nu incerci niciodata mai bine ramai la iarba(daca tot vrei sa incerci ceva)