| djdidjdj a întrebat:

... da ce sa zic am 16 ani gen si na greu cu prieteniile dintre un baiat si o fata.
I-am zis ca-l plac frate..si nu trebuia, m-a pus pe mine prostia sa zic asta. Mi-a zis ca mai bine ne vedem mai rar sa nu stricam ceva sa nu **** prietenia..Problema e ca n-am tupeu efectiv sa mai trec prin zona pe unde umbla el ca mi-e frica frate sa dau de el, nu stiu de ce, dar nu vreau asta. Ce sa fac? Poate sa-mi fac o rel cu cineva pe care il cunosc de mai de mult?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt baieti peste tot in lumea aceasta, de la mine din cartier pana-n salajan la puya cum imi place mie sa zic
nu este el singurul baiat din lume!
ai un stil slabut de a te exprima, nu reiese ca esti fata sau baiat, doar am intuit!
poti sa mergi oriunde, si pe strada lui si pe langa casa sau blocul unde sta el, poti sa dai cu ochii de el sa te faci ca vezi prin el, nici sa nu-l saluti...
poti sa faci ce vrei!
este nasol ca acum te simti respinsa, dar va veni si vremea cand vei respinge tu pe altiiwinking sa stii minte cat de nasol este!
pritenie adevarata intre un baiat si o fata nu prea exista! asta este adevarul! fiecare are sentimente ascunse pentru celalalt de sex opus!
faptul ca tu i-ai zis ca il placi ca pe un iubit gen si lui nu i-a picat bine asta probabil nu te vede ca pe o posibila relatie... poate are pe cineva sau nu se simte atras de tine, pot fi mai multe cauze!
eu zic sa ii dai ignore din viata ta nu de pe vreo aplicatie! din toate viata ta!

| djdidjdj explică (pentru Simpatic):

Ba am mai patit genu asta de chesti si baiatu e diferit fata de multi alti asta simt eu e mai mic cu un an decat mine si gen da is fata. pui mei la exprimare da e mai ciudat.da na asta s eu mereu ii voi fi alaturi da ma simt ciudat acum.

| djdidjdj explică (pentru djdidjdj):

Plus de asta frate... simt ca si el sa atasat putin.da nu stiu daca e pe bune sau nu☠️

| Simpatic a răspuns (pentru djdidjdj):

Pai tu dai de inteles ca nu te simti confortabil in 'friend zone'
daca poti sa treci peste chestia asta si iti vei gasi un iubit, o sa vezi ca viata este frumoasa si mai exista multi oameni deosebiti, nu se rezuma totul la o singura persoana

| Robert2526 a răspuns:

Nu te place, ce mai e de facut? nimic. Mergi inainte, cauta alt baiat

| djdidjdj explică (pentru Robert2526):

Ba ma gandeam la asta da ma gandeam ca e de la fosta sa... da ma rog nu conte m-am gandit la asta ☠️ ☠️