| MariaIoana15 a întrebat:

Dacă adopți un stil de viața extrem de sanatos( de tipul celui vegan) poti slabi in timp, făcând și sport?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, clar da! Si te si mentii si slabesti frumos. Dar sper ca nu vrei sa treci spre stilul asta doar ca sa slabesti, ca poti foarte bine slabi si cu carne

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu a concluzionat niciun nutritionist de meserie pana acum ca stilul vegan este unul extrem de sanatos
in al doilea rand daca devii vegan ai sanse mai mari sa bagi mai multe calorii in tine

| sofisis a răspuns:

Stilul vegan nu este un stil de viata extrem de sanatos si nu se adopta din dorinta de a slabi.
Un stil de viata sanatos este acela echilibrat. In care mananci de toate, echilibrat. In care faci sport cat de mult poti. Ala are ca si "consecinta" si slabitul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Veganismul implica mai mult decat dorinta de a slabi.Si nimeni nu iti garanteaza ca slabesti.

| Adrian1555 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu asa se face
Daca vrei sa incepi un stil de viata sanatos nu asa se face
Daca vrei te pot ajuta cu slabitul si cu stilul de viata sanatos fara sport pana te rupi de la glezne si fara sa iti pierzi tot timpul ziua
Poti sa mi lasi un mesaj si te ajut cu placere

Răspuns utilizator avertizat