eileen
| eileen a întrebat:

Pentru Carmen Bruma: cum iti poti creste imunitatea prin dieta si sport? Ce anume trebuie sa adopti ca si stil de viata? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Asa, si ca sa-ti raspund la intrebare, desi nu e in domeniul meu, sunt de-acord cu tavi, consuma legume, fructe, alimente care contin proteine si minerale, carne de pasare, ficatei, salata verde, fasole, renunta la cola, fanta si alte prostii de genul asta!(iti mananca tot calciul din organism)! Sportul e sanatos tot timpul, daca nu abuzezi! Si cum te stiu eu pe tine, nu abuzezi niciodatalaughingNu ti-ar strica un jogging seara si cateva abdomene inainte de culcare! Si sa vezi in ce somn adanc vei cadea!

| davvid a răspuns:

Ce dieta sa mai tii tu la cat se slaba esti? ia vitamine pentru imunitate, consuma multe proteine, legume proaspete si fa si sport, dar cu masura.ca ramai pielea si osu'laughing!