| andrei1121 a întrebat:

Daca ai un abonament cu nr ex:076123456 si pierzi telefonul cu abonamentul si raportezi la cosmote sil declari pierdut si acolo o sati dea alta cartela nr ramane acelasi sau e altul?

12 răspunsuri:
| Quanah a răspuns:

Ei iti pot da alta cartela cu acelasi numar, abonamentul pierdut il vor inchide, si probabil noua cartela o sa fie tot abonament.

| krysstal a răspuns:

Iti va daalta cartela cu acelasi numar si pe cealalta o va inchide

| andrei1121 explică (pentru krysstal):

Nu asta vruiam sa aud off

| andrei1121 explică (pentru krysstal):

Pai cum naiba pot schimba nr din cartele una in alta

| RaduLeo a răspuns:

Nr ramane acelasi iar cartela pierduta devine nefolositoare

| andrei1121 explică (pentru RaduLeo):

Sper ca nu spui asta doar ca sa iti dau funda

| RaduLeo a răspuns (pentru andrei1121):

Sincer fundele nu ma ajuta cu nimic

| andrei1121 explică (pentru RaduLeo):

E ochiestie de viata si de moarte aicea ma ca nu vreau sa o sune diriginta pe mama tie ti s-a intamplat asa cu abonamenul

| RaduLeo a răspuns (pentru andrei1121):

L-am pierdut odata si am intrebat pe cineva ce sa fac si mi-a zis sa-l declar pierdut si asa vor face acum nu sunt sigur ca eu l-am gasit la un pr cu 10 euro cost/. faza e sa-l declari cat mai repede nu cont asa mult daca iti schimba nr...

Bafta!

| andrei1121 explică (pentru RaduLeo):

La mine conteaza nu vreau sa o sune diriga pe mama

| RaduLeo a răspuns (pentru andrei1121):

Nu inteleg ce vrei sa zici dc sa o sune diriga pe mama? Adica pe mama ta...laughing

| andrei1121 explică (pentru RaduLeo):

Da ma da in fine sa speram ca ai dreptate iti dau funda luni daca merge ceai spus