| TAzOVsKY a întrebat:

Daca am absolvit bacalaureatul si, din anumite motive, nu pot da anul acesta la facultate, pot beneficia de somaj? Multumesc!

1 răspuns:
| deyu_1481 a răspuns:

Da,de somaj beneficiaza orice elev absolvent de 12 clase, indiferent daca a promovat sau nu bac-ul! Din cate stiu vei primi somaj timp de 6 luni tot ceea ce trebuie sa faci este sa te interesezi la liceul la care ai absolvit de toate actele necesare pe care trebuie sa le depui!