| bleakk a întrebat:

Daca am o masea lipsa sunteti de parere ca e bine sa o plombez?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt de parere ca trebuie sa iti pui alta, numai o masea cariata se plombeaza

| bleakk explică (pentru mona):

Cam cat ar costa?

| mona a răspuns (pentru bleakk):

Depinde cat de scump lucra cabinetul respectiv, teoretic ar fi aproximativ 100 lei, problema este ca atunci cand iti pui o masea/dinte trebuie facuta legatura cu cei de langa ei si atunci vine ca si cum ai plati 3 masele, la copii nu stiu cum se procedeaza....sigur nu trebuie sa iti iasa maseaua permanenta si cea lipsa sa fi fost de lapte?

| licurici77 a răspuns:

Pai daca i lipsa nu mai ai ce sa plombezi.trebuie sa iti pui alta.si da i bine sa mai bine sa iti pui alta.si eu am 2 puse si i mult mai bine asa decat fara.dor putin la rece da in rest i okey