| patsy18 a întrebat:

Daca am rochie crem ce pata de culoare sa fie geanta?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Sunt pentru rosu!
Se potriveste foarte elegant!
In functie de modelul rochiei, poate merge geanta neagra si sandale sau pantofi negri, chit ca nu se mai asorteaza geanta cu pantofii, dar in acest caz, in combinatie cu crem si negrul ar da foarte bine!

8 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Eu as asorta cu o genta mov (ca tot este aceasta culoare la moda acum) sau una maro, iar ca accesorii as pune o curea lata, de aceiasi nuanta cu poseta si un colier de ametiste cu cercei asortati. Pentru ca este sezonul cald poti sa incalti cam orice culoare de pantofi sau sandale, de la alb, mov, maro, negru depinde ce culoare va fi predominanta in tinuta ta, in afara de culoarea crem a rochiei. daca nu-ti vei pune curea atunci poti sa pui la gat un pandantiv care sa-ti sublinieze decolteul.

mlm
| mlm a răspuns:

Rosu cred ca ar fi cel mai potrivit.

| catalina_2916 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa fie un verde mai inchis sau rosu aprins...ar da o nota si mai mare de eleganta.Si daca rochia e cu decolteu sa-ti mai pui un colier cu un pandandiv mai are si niste cercei finuti ca daca ii pui mari a-i parea prea vulgara.Si sa nu uit ...neaparat niste pantofi cu toc inalt, chiar si platforme, cu bot rotun...cu siguranta ai face senzatie...succes!

| dEutSa_8892 a răspuns:

Se potriveste o geanta crem, sau rosie... da` nu un rosu aprins, un rosu mai deschis, rosul este o culoare eleganta si pica foarte bine in aceasta combinatie! da` bine inteles, depinde si de pantofii care ii ai...

| idanna a răspuns:

Pentru o rochie crem merge o geanta maronie, sau tot un fel de crem, bej, alb dar simpla fara combinatii cu alte culori

| Alyyy a răspuns:

O rochie crem de care? Loose sporty sau eleganta, de seara? Pentru prima ti-as recomanda tot un crem, dar cu bling bling, iar pentru a doua un negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate combina aproape cu toate culorile, dar in cazul tau pata de culoare ar fi rosul, verdele sau albul.

| ariana_1880 a răspuns:

Depinde si de culoarea parului si a ochilor.