| protozoidzZOOM a întrebat:

Dacă ar fi să fiți in locul meu şi ar trebui să alegeți daca să faceti liceul în Romania sau în Anglia, ce ați alege? Argumentati! FUNDA????

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu am vrut nimic special de la liceu, si l-am facut pe cel mai popular din zona. Oricum n-am invatat mai nimic in plus, avand alte preocupari.
As merge in Anglia doar daca mi-as dori sa plec din tara pe termen lung (universitate, cariera, etc).
De altfel, e aiurea sa stai cu strainii cativa ani, apoi sa te intorci acasa (si sa nu mai cunosti pe nimeni).

| protozoidzZOOM explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc pentru raspuns?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ar avea parintii bani si eu as stii bine engleza as alege Anglia altfel as alege Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, studiile superioare le-aș face mai mult ca sigur în Anglia dacă aș avea de ales, dar liceul cred că l-aș face aici.

| Maria_Bianca_2001_5gOd a răspuns:

Hei! Nu prea știu care e sistemul de învățământ din Anglia, dar cu siguranță aș alege România. Sunt în liceu, înca boboc și pot spune că materia e foarte bine structurată, iar dacă prinzi și niște profesori de la care înțelegi foarte bine, o să fie perfect. Nu știu, dacă tu chiar vrei să pleci în străinătate pentru studii, te-aș sfătui să mergi de la facultate. Atunci vei fi major și vei putea face alegerea corectă pentru tine. Multă baftă și ai grijă cu alegerile, trebuie să cântărești bine toate posibilitățile, avantaje și dezavantaje, totul!

| Dîrțu_Irina-Maria_2000 a răspuns:

Avand in vedere ca am trecut deja prin 3 ani de liceu in Romania si am cunostinte care invata in Anglia, ti-as sugera sa te duci in Anglia, acolo nu trebuie sa faci 15 materii, jumatate dintre ele fiind nefolositoare, ai alte conditii la liceu s-a.m.d. + ca iti va fi mai usor sa continui cu facultatea acolo