| Andr3y25 a întrebat:

Daca ati avea un Death Note ca cel din anime-ul "Death Note"Pe cine ati scrie in carnet?

16 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Nu cred aş scrie pe cineva.
Eventul pe mine, dar cu detalii şi toate cele şi să mor peste yz ani. Măcar aş ştii sigur cum o să mor. laughing

| thegatekeeper a răspuns:

Tocmai ai terminat de (re)vazut Death Note acum cateva zile. Daca as da peste un "Death Note" nu as scrie numele nimanui in el, nici macar pentru a-l testa, initial. L-as ascunde si m-as asigura sa nu cada in mainile cui nu trebuie, probabil l-as ingropa sau chiar l-as distruge ireversibil (ardere etc.).

| Furculingură a răspuns:

Pe Chuck Norris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa scriu numele cuiva si sa moara? Genial, as scrie numele celor care ne conduc tara, manelistilor si prostilor care ma inconjoara.
Cate sezoane/episoade are anime-ul asta si merita vazut?

| Andr3y25 explică (pentru anonim_4396):

DA iti recomand acest anime daca ai peste 16 ani. Este un serial supernatural dar in acelasi timp si politist...Este unul dintre cele mai bune animeuri vazute de mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andr3y25):

N-am eu peste 16 ani dar nu ma bate mama daca ma uit la chestii horrorlaughing
Imi plac romanele politiste si ma gandesc ca o sa imi placa si acest anime. Dar e mare, are multe episoade si inca ceva, tu l-ai vazut pe tot? Are vreun final, se mai fac episoade noi etc?

| Andr3y25 explică (pentru anonim_4396):

Nu este horror...Am zis 16 ani referindu-ma la mentalitate.Este un anime greu de intales..Animeul este scurt 37 ep.+2 filme ova si 2 filme reale(urate filmele reale) Anime scurt dar intens.Pacat ca nu e un sezon 2 ...merita

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andr3y25):

Si e un final in astea 37 de episoade? Sau nu s-a terminat ca va mai continua?

| Andr3y25 explică (pentru anonim_4396):

Anime-ul este terminat.Este din 2007... Are un final...Probabil cel mai trist din cate anime-uri am vazut eu pana acum.Dar era si de intales ca la asa un anime, crud si malefic sa fie si un ending pe masura. Uita-te ca nu regreti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andr3y25):

O sa ma uit. Mersi de raspunsurihappy

| Alexandrughita a răspuns:

Sincer pe nimeni. Trebuie sa fi prea sadic sa doresti moartea cuiva.

| Andr3y25 explică (pentru Alexandrughita):

Este sadic...Dar daca ar exista este si tentant. Exceptand faptul ca devi''shinigami'' dupa ce mori.

| ady91 a răspuns:

De ce? ai tu unul de vazare? smug

| LeviaThan666 a răspuns:

Pe toti de pe TPUlaughing) numai sa va aflu numele si deja sunteti condamnati ^_^ eu am unul si este pe jumatate completatlaughing

| hardybyt a răspuns:

Am doar doua cuvinte pentru tine : Basescu Traian

| Ectidotse a răspuns:

Dragnea, Zoppy tv, Xslader, kanal d, pro tv, marin mario, cocalaru ala de la mol care mi-a furat locu de parcare, pisica bunici strabunici bunicului vecinei mele, garfield.