| annika a întrebat:

Daca aveti o relatie foarte serioasa cu un\o fata\baiat si parinti nu sunt de acord, nu va inteleg... ce ati face?
ati alege intre familie si iubit\a?

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu, nu aş alege. Le'aş explica părinţilor că îmi place respectivul şi că ţin prea mult la ei ca să îi las cu ochii'n soare. E greu să alegi, tocmai de aceea probabil i'aş înteba cum s'ar simţi în situaţia mea. Plus că de la un moment dat, părinţii trebuie să te lase să iei singur anumite decizii, chiar dacă sunt greşite şi să te susţină.
Succes!

| annika explică (pentru Tweetymrrr):

Am incercat sa le explic de multe ori...dar nu mau inteles.Desi acum chiar trebuie sa alegsad

| Tweetymrrr a răspuns (pentru annika):

Dacă nu vrei, nu alegi. Exact ar trebui să le spui. Nu mai ai 3 ani să'ţi spună ei ce şi cum, acum începi să mergi pe drumul tău, chiar dacă nu e alegerea cea mai potrivită.happy