| Mii_Ca_1990 a întrebat:

Daca îți faci masca cu miere si bicarbonat de sodiu + de 2 ori pe săptămana vreo 15-20 de minute scapi de pete roși si maro lăsate de la coșuri? ( chiar daca mai folosești si fond de ten ) si fără fond de ten si cu el in cât timp scapi de pete si coșuri daca te ți de masca aia?

Răspuns Câştigător
| Vitorria a răspuns:

În mare parte este o mască bună și te ajută, dar nu poți ști precis în cât timp se văd rezultatele, deoarece asta depinde de fiecare organism în parte. Atâta timp cât te demachezi în fiecare seara nu e o problemă să folosești fond de ten.
Pentru a scăpa de pete ar fi bine să îți faci și un scrub 1-2 ori în săptămână, nu neapărat unul cumpărat, poți folosi sare fină cu puțin ulei sau zațul de la cafea.