| Lupuleaxxnorico69 a întrebat:

am pete pe fata roșii si maro si puncte si se observa puțin, nu am coșuri dar de la coșuri am petele si vreau sa scap de ele. Vreau sa îmi fac masca cu miere de 2 ori pe săptămana seara după demachiere cam 15 minute! Si sa mai adaug ceva pe lângă miere? Va rog ajutati-ma, vreau sa scap pana la vara care vine si de anul asta 2016, vara asta care trebuie sa vina nu vreau sa le mai am! Va rog răspunsuri bune! Daca este cineva care a încercat. Am auzit si de bicarbonat de sodiu, am dar e de la farmacie! Dau funda

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor deoarece el te poate ajuta cel mai mult.

| Kandia15 a răspuns:

Foloseste o data, maxim de 2 ori pe saptamana un scrub cu zat de cafea si miere. Trebuie sa freci usor, cu miscari circulare zatul de cafea pe fata si stai cam 15- 20 de minute cu el pe fata. Inainte de scrub curata-ti bine fata, iar dupa scrub aplica o crema hidratanta sau ulei de cocos ( care hidrateaza super bine pielea).
La ce te ajuta scrubul? elimina pielea moarta si astfel duce la disparitia petelor. dar nu trebuie sa faci abuz. De 2 ori pe saptamana e de ajuns!

| Verlan_Irina_1990 a răspuns:

Utilizarea mastilor preparate in casa pot face mai mult rau decat bine. Pentru un ten sanatos cred ca cel mai bine e sa afli ce fel de ten ai si sa incepi sa o ingrijesti corespunzator. Demachierea, tonifierea si hidratarea sunt pasi esentiali in ingrijirea tenului. Alimentatia este un alt factor care poate influenta starea de sanatate a pielii.