| TheClassicGuitar a întrebat:

Daca imi fac PC-ul pe piese cam ce trebuie sa mai bag in el in afara de Procesor, Placa Video, Placa Sunet, Placa Baza, Ram?

1 răspuns:
| necris77 a răspuns:

O sursa care sa iti alimenteze toate componentele, carcasa care iti tine toate piesele adunate la un loc (vezi ca si astea sunt de mai multe marimi si forme), mouse, tastatura si optional boxele.
Asta e minimul daca vrei sa iti mearga.
In rest sunt multe componente optionale: Webcam, imprimante...etc
Iti recomand sa ai grija si sa mai mergi cu cineva care se pricepe sa iti iei componentele si sa vada daca sunt compatibile una cu alta. eventual la magazin incearca sa ti le asambleze acolo si sa vezi daca functioneaza.
Bafta