| Darius12l a întrebat:

Dacă îți razi parul de pe picioare cu lama creste mai repede? Sau este doar un mit?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o realitate, nu un mit.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca va creste mai repede cel taiat cu lama, fiindca este retezat de la suprafata pielii, pe cand cel epilat cu ceara calda este smuls din radacina si puterea lui de crestere este de 2 ori mai mica.

| dullcat a răspuns:

Buna.E doar un mit.Nu creste mai repede sau mai gros.

| Hyperion7 a răspuns:

E doar un mit.
Parul creste fix cum era inițial.

| sammie a răspuns:

Acum depinde. Dar daca esti baiat iti sta urat sa n-ai par pe picioare sau pe maini.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Da, creste mai repede

| Alei1111 a răspuns:

Daca il epilezi cu ceara il smulgi de la radacina si atunci dureaza mai mult pana creste la loc
Daca il razi iei doar parul de la suprafata si atunci revine la lungimea initiala mai repede
Dar parul tot in acelasi ritm creste