| aLina_8828 a întrebat:

Cu ce ma pot epila pe picioare in afara de lama pentru ca creste f repedestraight face.
funda; x

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Te poti epila pe picioare cu ceara pe care o gasesti la supermarket sau magazine de cosmetice. Exista benzi de ceara care se incalzesc intre palme,aplici pe picior si tragi, ceara la cald care se incalzeste pe dar e cam complicat pentru ca trebuie sa stii cat sa o incalzesti si cum sa o aplici, mai este ceara intr-un recipient la rece sau se incalzeste in apa calda doar ca nu se prea gaseste.Cu ceara este dureros sau cu aparat epilator.Mai exista crema care se aplica pe picioare,stai cu ea apoi te speli. Dintre toate cel mai ideal este un aparat de epilat, dar bine ar fi inainte sa-ti cumperi sa te faci cu benzi de ceara sau sa incerci aparatul putin sa vezi daca suporti. Exista si epilare definitiva, dar costa.Cu lama creste repede si parca mai des, la mine cu crema e ca si cum mi-am dat cu lama.Eu ma fac cu benzi de ceara sau lama, dar sper sa-mi cumpar un aparat.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceară caldă de albine, benzi depilatoare cu ceară sau aparat de epilat pe bază de pensete.
Pa, pa.

| Radioactive a răspuns:

Cu ceară, te duci la salon, sau îţi cumperi benzi şi o rogi pe mama să te facă sau să te ducă la salon. Ori cu epilatorul. Dacă ai început cu lama, ai cam dat-o în bară. Da, e cel mai nedureros mijloc de epilare, dar are şi cele mai mari consecinţe. Succes!

| lizy12iul a răspuns:

Cu aparatul, sau cu crema epilatoare, sau cu ceara.succeshappy

| Miki_9341 a răspuns:

Sunt mai multe metode,de exemplu te poti epila cu creme (d)epilatoare,cu ceara, cu aparat pentru epilare, cu benzi ...acum tu iti alegi

| Marfi a răspuns:

Crema epilatoare, ceara epilatoare, benzi epilatoare...asta daca nu suporti epilatorul care dupa mine este mai eficient... tine chiar si 3 saptamani