| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu am facebook ar trebui sa imi fie rusine de chestia asta? Adica cand ma intraba o persoana daca am facebook si eu spun ca nu am observ ca se uita asa ciudat la mine ca si cum ar fi o chestie paranormala sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

Ar trebui sa fii mandra ca in vremuri in care nu se mai regasesc adevaratele valori, cand oamenii se amagesc intr-o lume virtuala, ai discernamantul de a fi liberul tau arbitru si a decide sa nu alegi un lucru ce nu este folositor dezvoltarii tale si relatiilor normale umane.

5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel! Nici eu nu am si sincer nici nu imi trebuie. Imi place viata reala si imi plac prietenii ce pot fi langa mine fizic, cand am nevoie. happy

| Mangustă a răspuns:

Neah, Facebookul a devenit doar un "moft" pe care si-l doreste toata lumea si la care are foarte mare accesibilitate. Cred doar ca "daca nu ai facebook/twiter sau cont pe alta retea de socializare nu existi, ceea ce mi se pare cat se poate de superficial. Daca s-ar inchide, ce ar face? Ar gasi altceva pentru ca sunt "dependenti" de internet si doar acolo vorbesc cu persoane pe care in realitate, chiar daca le cunosc nici nu le-ar baga in seama, doar acolo se pot certa cu cel mai bun prieten, iar in realitate sa se comporte de parca nu s-a intamplat nimic, caci practic NU s-a intamplat, erau doar cuvinte.
E ca si cum, daca esti intr-un anturaj si daca nu fumezi, droghezi si alte chestii de genu nu ai fi acceptat. Desigur, o persoana care isi respecta principiile nu ar face acte de vandalism daca ar obligao cineva! Daca o faci, o faci pe propria-ti piele si din motive clare. Desigur cu facebookul nu e asa de rau ca si cum te-ai droga, dar cred ca intelegi aluzia laughing
Bafta

| alexionut14 a răspuns:

Nu, nu e o chestie paranormala dar generatia din ziua de azi este generatia facebook, dar de ex eu n-am fb si nu e prea mare dif e alegerea ta daca vrei sa-ti faci un fb sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult tuturor.Sincer,v-as da la toti fundite dar stim pre bine ca nu se poate.:*:*

| PiticOK a răspuns:

Lumea crede ca daca nu ai Facebook esti ratat, dar nohh asta zic uni.