| Andrei277 a întrebat:

Salut am si eu o problema mai delicata, sper sa nu radeti, chiar daca pare ciudat. am fobie de Facebook, efectiv imi este frica sa postez poze cu mine pe Facebook cum as putea scapa de chestia asta? sunt genul de persoana care arata mai bine in realitate decat in poze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Foarte bine, nici nu trebuie sa pui poze! http://playtech.ro/2012/top-10-lucruri-pe-care-sa-nu-le-faci-pe-facebook/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Gandeste-te ca si prietenii tai posteaza pe Facebook si nu se intampla nimic cu ei.
Securizeaza-ti contul Facebook incat sa nu vada postarile care le publici, decat prietenii.
Daca nu esti sigur ca ai nevoie de Facebook sterge-ti contul sau nu posta nimic, adica il folosesti pentru a da like, pentru a comenta sau altceva.
Sa treci cu bine peste!

| Juviia a răspuns:

Păi ai încredere în tine.Asta contează cel mai mult.

| Claudiu1905 a răspuns:

Fa si tu ca toti ceilalti, aranjeaza-te si fa multe poze intr-o postura care te avantajeaza, pana iese una buna

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Facebook te vede și autoritățile asa ca ce postezi or scrii știu și autoritățile

| 4StarLight a răspuns:

Nu te mănâncă nimeni și nu păţești nimic dacă postezi o poză cu tine! Aşa e la început! Alegi o poză, ceri părerea unui prieten să vezi cum i se pare și o postezi! Asta-i tot!
Fără frică, curajul este tot ce-ţi trebuie!

| CiocanN a răspuns:

Putin narcisism nu strica. Psihologii recomanda sa te privesti in fiecare zi in oglinda si sa-ti observi partile frumoase si sa te lauzi. Suna ciudat, dar capeti incredere in tine. Cred ca asta ar fi problema tawinking