| gabibt a întrebat:

Daca nu mai ai treaba cu calculatorul o vreme si il scoti din priza mai poate intra vreun hacker in el?

2 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Poţi să-l scoţi din priză şi să-i scoţi şi cablul de la internet din spate. Presupun că aşa vei fi sigur că nu va intra nimeni. big grin
Un "hacker" cum îi spui tu, nu-ţi va intra în PC nici când esti cu el pornit, şi nici atât când e oprit, scos sau nu din priză. Dacă firewall-ul şi antivirusul (securitatea la modul general) sunt bine puse la punct, nu îţi intră nimeni în PC.
Dar ca să mă axez strict pe întrebare, după cum ţi-am spus, dacă scoţi PC-ul din priză + cablul de la net, 100% nu-ţi va intra nimeni. Eventual dacă nu s-a inventat conectarea la HDD prin telepatie... dar nu cred. peace sign
O seară frumoasă! big grin

| MonkeY a răspuns:

Sa te asiguri ...ca nu intra in el nici un hacker baga-l intr-un seif, baga lacatul pe el si ingroapal in gradina lu bunicu cat timp nu il folosestii pun pariu eu ca asa nici un hacker NU o sa intre in calculatorul tau eventual daca il lasi mult niste viermi poate sa apara pe acolo dar nu virusi numa rame din gradina lu bunicuu... fundita? daca am fost de folos. MS anticipat