| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca nu sunt circumcis si pot sa decalotez usor am o problema sau? Ca cica cei care nu sunt circumcisi nu decaloteaza asa usor

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nici macar nu ai habar ce inseamna termenul "circumcis" ca altfel nu l-ai folosii laughing
Cei circumcisi nu au ce sa decaloteze, fiindca pielea care acopera putulica a fost taiata complet de jur imprejur, cand li s-a facut botezul evreiesc, sau cand au avut operatie de circumcizie la cerere.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Evident ca nu stii, odata ce l-ai folosit cu un sens total incorect.
Asuma-ti raspudnerea faptelor scrise chiar de manuta ta, ca nu altcineva se face de rusine, ci tu!

CIRCUMCIS - inseamna operatia de taiere imprejur a pielitei de la cuc!

Tu te-ai referit la FIMOZA - care inseaman ca ai prea multa piele care acopera glandul si care nu permite decalotarea cucului.
Fimoza poate fii indepartata prin operatia de circumcizie, adica se taie toata pielita care acopera capul penisului si se elibereaza cucul.

ia de invatat ca nu-i rusine, dar este rusine sa folosesti cuvinte pe acre nu le cunsoti si nu le intelegis ensul si care insamna cu totul altceva!