| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana pe care nu o cunosc imi face o poza si o urca pe facebook, si cu toate ca apar cu spatele, oamenii ma recunosc, ce pot sa-i fac? Avand in vedere ca nu vrea s-o stearga si nu stiu cum are profilul facut ca nu ma lasa sa-l raportez.

9 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Dă-i report la poză! aşa se procedează, trebuie să îi dai report. Ea va primi un mesaj în care o vei ruga să o şteargă.

| Predator30 a răspuns:

Poti raporta poza, o deschizi mare si undeva iti apare la setari sau asa ceva ca o poti inchide, fiind spam sau etc.

| anonim_4396 explică (pentru Predator30):

Da, si cand bifez alea nu-mi spune ca trimit raportul la facebook, imi spune ca pot doar sa-i trimit userului un mesaj...

| cristi10grei a răspuns:

happy happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi10grei):

?

| cristi10grei a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu e prea aiurea ce spui no coment

| anonim_4396 explică (pentru cristi10grei):

Ce nu intelegi?

| cristi10grei a răspuns (pentru anonim_4396):

Coane cati ani ai tu? in primul rand 2 nu stiu care profesora sa da la un minor in stilul asta adica sa posteze o poza pe contul ei de facebook ca tu acum asta dai de intales ca se da la tine si vrei ca cateva persone sa confirme sa te simpti tu mandru, 3 daca este profa ta pote va facut poza la grup si tu aberezi da detalii concrete vino cu argumente da linkul de la poza da ceva argument nu asa

| anonim_4396 explică (pentru cristi10grei):

1. Esti dus cu pluta.
2. Tu nu ai altceva de facut, decat sa stai si sa interpretezi intrebari pe un site? Pentru ca eu am pus o intrebare simpla pentru cei ce se pricep la FACEBOOK. Contextul nu are nici un sens.
3. Ca sa stii si tu, si sa nu-ti mai dai filme aiurea, ca poate dormi rau la noapte

am 20 de ani imediat.

Astazi am purtat pantaloni scurti, in conditiile in care erau 35 de grade afara, aveam ciorapi negri pana la genunchi si o bluza cu maneca lunga. Eram imbracata cat se poate de decent. Singurul lucru care era vizibil la mine era fata si cativa cm de piele de pe picioare.
Un tip, care se crede chelea chelii prin orasul meu, m-a vazut trecand pe langa o scoala si a presupus ca sunt eleva. M-a fotografiat si a pus poza pe facebook-ul lui, comentand ca: vai, cum se imbraca elevele din ziua de azi, arata ca niste centuriste. Lumea m-a recunoscut, a inceput sa-l injure, ca ce-ai ma cu fata, ca e imbracata decent, ca esti gay, ca nu o cunosti si o judeci dupa niste pantaloni scurti. Tipul si-a cerut scuze, dar nu a sters postarea si sustinea in continuare mesajul pozei, care nu mai era viabil avand in vedere ca s-a lamurit ca eu nici macar nu sunt ELEVA, si eram imbracata chiar DECENT. Daca eram o siliconata, pe toace de 17 cm si-mi falfaiam fesele ca steagul Americii cred ca eram considerata normala.

Problema s-a rezolvat, tipul a sters postarea. Cat despre argumentele tale, NENULE, cum am spus: nu asta era scopul intrebarii!