| fluturas a întrebat:

Daca plang foarte des, apropae in fiecare zi ...imi poate afecta cu ceva vederea? Sau sanatatea? Ca in ultimul timp dupa ce plang ma ustura foarte tare ochii si sunt putin rosie la coltul ochiului.

Răspuns Câştigător
| EuCuTine a răspuns:

Poti sa faci o iritatie la ochi. Daca plangi prea mult te ustura ochi si se fac rosi pentru ca tu tot te stergi si se irita ochi daca vrei sa plangi incearca sa nu mai plangi sau daca plangi nu mai " freca " ochi asa de multwinking

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred ca ai deja probleme cu sanatatea daca plangi zilnic! Poate ca ar trebui sa consulti un psiholog! Ochii n-au nimic daca plangi.Cum se inrosesc se si dezrosesc! Parte importanta este DE CE plangi? Fiecare om plange cand are necazuri, cand il ajunge disperarea, este bine sa te descarci, dar nu zilnic! Faptul ca tu ai motive de disperare atat de des nu este bine.

| CristineDelaruss a răspuns:

Heii,
Daca dupa ce ai plans te'ai sters mai dur la ochi, atunci e de asta.
Pa, pa:*

| kattya96 a răspuns:

A... pai uite, cand eram mica si bunica mea mai traia, nu putea sa planga. pe atunci mama imi spusese ca din cauza ca ramasese fara lacrimi pentru ca plansese foarte mult, ea mai era si bolnava da in fine. Nu stiu daca e adevarat, mai cauta informatii pe net. Insa nu exagera cu plansu s-ar putea sa afecteze intr-un fel sau altul ochii sau vederea.
TRY BY HAPPY! happy

| SperanteSpulberate a răspuns:

Poi nu cred, dar de ce plangi, poate esti intr-o depresie, du-te la psiholog, nu-i bine sa plangi in fiecare zi, nu o sa mai ai pofta de mancare si din asta rezulta anorexie. Deci asculta sfatul meu.
Sarbatori Fericite!

| cosmy1993 a răspuns:

Nu mai plange. nu mai plange ca dupa aia ploua

| alynutza_4886 a răspuns:

Vederea nu cred dar de ce plangi asa des viata este frumosa in unele parti.esti rosie pentru ca te stergi la ochii de lacrimi:*