| BlackRockShooter_7690 a întrebat:

Daca, sa zicem a+b=45 si a-b=5, care ar fi produsul lor? nu nu e tema asa ¬_¬, e un ajutor happy

6 răspunsuri:
| Simonyka a răspuns:

A x b =500
a=25
b=20

| Simonyka a răspuns:

Am rezolvat atat mi-a dat dar nu a mers sa postez si rezolvareastraight face sh atat da daca nnu ti-a dat asa e gresit

| anyska a răspuns:

De unde ati scos voi numerele alea. nu are nici un sens. ati presupus voi ca asa e... vezi ca ti-am trimis mesaj cu rezolvarea ca nu ma lasa sa postez aici.

| Liviu222 a răspuns:

Pai a=25, b=20 deci 25X20=500 happy

| mrclaust a răspuns:

Pai sa afli numerele... a-b=5 -> b+5=a }-> a+b=45 b+5+b=45 2b=40 b=20 45-20=a a=25 25x20= 500. Azi am avut test la mate.

| AtomiX a răspuns:

500.nr sunt: a=25 b=20winking