| anitcolor a întrebat:

Daca un necunoscut m-a amenintat la telefon fara nici un motiv, ce sa fac? As pune pe cineva sa sune la numarul respectiv si sa ameninte inapoi, dar ce sa spuna? help

1 răspuns:
| ladyMillion a răspuns:

happyhey,dupa parerea mea nu prea trebuie sa bagi in seama lucrurile asteathinking sunt multi nebuni care gresesc numerele si ameninta pe cine nu trebuielaughing))si mie mi s-a intamplat(ma sunase o baba si a inceput sa ma injure de suneam ca nu-i adevarat)incearca sa nu bagi in seama,daca se repeta incidentul incearca si tu sa nu raspunzi la numarul acela,daca e cu numar privat cu atat mai putin(ca doar nu vrei tu sa asculti prostiile celui care te ameninta)daca vezi ca acea persoana continua sa te sune,inseamna ca nu mai este intentionat,si poate chiar vrea sa iti faca rau,in acest caz ar fi bine sa spui cuiva,poate chiar sa informezi politia,ca sa nu ti se intample ceva rau de care sa regreti mai tarziu, in nici un caz sa nu suni inapoi si sa ameninti, poti inrautati situatiahappy