| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place foarte mult de o fata care nici macar nu ma cunoaste. Suntem in acelasi liceu. Am reusit sa fac rost de numarul ei de telefon dar nu stiu ce sa-i spun cand o voi suna. Ce ar trebui sa-i zic? Mi se pare ciudat sa te sune cineva necunoscut sa-ti spuna ca te place. Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Incearca sa te intalnesti cu ea tot la scoala, cu ajutorul persoanei de la care ai facut rost de numar.

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, nu este o solutie civilizata de a suna pe cineva care nu te cunoaste.

| SkyPilot a răspuns:

Mai degraba te bagi in seama cu ea la scoala, sau o contactezi pe fb. Daca o suni, mi-e ca te respinge.

| cristimihailov a răspuns:

Din pacate, e simplu. Va trebui sa ii zambesti, sa inteleaga si ea ca o placi.

Apoi, vorbesti cu o prietena comuna sa va faca introducerea.

Si te tii de ea pana reusesti ceva.

| Otto2014 a răspuns:

Mai bine incepi cu inceputul, ii spui si tu: buna.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Sun-o fara sa te cunoasca si poti fi sigur ca iti va mai raspunde vreodata.

| vioricavio a răspuns:

Daca nu faci nici o miscare ai sa ratezi momentul si poate nu vei afla niciodata daca ai fi avut vreo sansa sau nu sa fi cu ea. Nu ai nimic de pierdut si nu e sfarsitul lumii daca nu te place. Cauta orice motiv sa vorbesti cu ea, orice si vei vedea daca te place si ea sau nu.

| Atlas33 a răspuns:

In ciuda acestei ciudatenii, afla ca atat baietii cat si fetele se simt maguliti afland ca au admiratori.Ar trebui sa-ti faci curajnsi poate sa abordezi o strategie,nu stiu,oarecare. Sa-i spui de exemplu ca suni din partea unui prieten de-al tau care o place mult si este indragostit pana peste cap de ea.E simplu sa-i ajungi la suflet in felul asta. Si-apoi incepi sa-i povestesti tot ce-ti spune el despre ea, gandurile lui, sperantele, visele legate despre viitorul lor impreuna, iti va fi simplu sa-i marturisesti toate lucrurile astea daca intr-adevar o placi ori nutresti sentimente in privinta ei.Va fi curioasa sa afle de unde ai numarul ei fel de fel de copilarii, bine ma rog, fetele sunt asa, si baietii uneori.Incearca sa vorbesti cat mai onorabil si totusi relaxat,ca si cum nu ar fi vorba de tine. Vei vedea,va fi greu inceputul, cateva minute, apoi, ea va fi curioasa sa afle cine e respectivul, daca tu stii sa-i bagi bine in suflet iubirea asta care zici ca i-o porti. bafta