| Cryss2002 a întrebat:

Daca urmez un profil de stiinte sociale pot da la FEEA? Mai exact finante-banci sau contabilitate sau imi va fi cam greu, avand in vedere ca se face putina matematica? Ori sa urmez un profil de mate-info, desi nu ma descurc prea bine la fizica?

2 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

De ce nu urmezi un liceu economic? Ti-ar fi mult mai simplu apoi sa mergi la finante-bani sau la contabilitate. Si mate-info ar fi o alegere foarte buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul pe care il termini nu influenteaza intrarea ta la facultate. Lupta sa ai medii mari pentru ca asta se va lua in calcul la admitere, straduieste-te sa iei si la BAC note frumusele si...ce pot spune, mult noroc!

Dar ca un sfat, mai bine te duci la un profil real, unde se face matematica M1 deoarece la FEEA o sa mananci matematica pe paine si daca nu acumulezi in timpul liceului cateva notiuni de baza, sansele sa si termini facultatea sunt minime.