| V.v a întrebat:

Daca vrea sa intru la filologie (fara intensiv engleza sau franceza) mai dau examen la limba straina?

Răspuns Câştigător
| euinsami a răspuns:

Bineinteles ca nutongue.pai acelor examene de limba straina li se mai spune examene pentru bilingvtongue deci faci filologie sau orice alt profil in care studiezi mai multa engleza, franceza decat in profilul "normal"... daca alegi profilul normal nu mai ai de ce sa dai examenul bilingv pentru ca studiezi limba strainaca ai orice alt obiect specific profifului(istorie, romana, etc.) tongue

2 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

O sa scrie pe foaia ta daca esti avansata engleza sau franceza si o sa intri in clasa respectiva(ex filologie avansati engleza) fara examen.

| ._6225 a răspuns:

Nu, nu mai trebuie sa dai nici un examen la limbi straine.