| ir3al a întrebat:

Dansul oriental face corp frumos? ce alte dansuri "te ajuta" sa ai un corp frumos si un abdomen plat?

Răspuns Câştigător
| Whiskas a răspuns:

Buna! Dansul oriental este benefic pentru corp, mai ales daca este practicat cu regularitate, gen 15-30 min in fiecare zi, poate chiar de 2 ori pe zi daca iti permite timpul. Si eu fac asa si rezultate chiar am obtinut, atat in ceea ce priveste abdomenul cat si in dans. Pentru abdomen plat, daca vrei neaparat sa obtii rezultate prin dans, pune muzica ta preferata si fa miscari asemanatoare abdomenelor, insa intotdeauna indicat e sa fac abdomene pur si simplu, ca si sport, incepi cu 25 pe zi si in fiecare seara adaugi inca 5 sau 10, si vei vedea ca pana in 2 saptamani abdomenul tau se schimba. Nu uita de incalzire, e extrem de importanta. Daca vrei neaparat dansuri, intereseaza-te pe net despre cele practicate la salile de fitness etc. Pup :*

| ir3al explică (pentru Whiskas):

Tu faci dans oriental?:d

| Whiskas a răspuns (pentru ir3al):

Da, in fiecare seara imi pun muzica si dansez in oglinda happy e si un mod de a scapa de plictiseala tongue incearca, nu ai nimic de pierdut. have fun tongue

3 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Daca e executat corect si timp indelungat, da. Cred ca orice dans facut cu placere si sustinut, ajuta la o dezvoltare armonioasa a corpului. Dansurile de societate mi se par cele mai indicate totusi. Dansatoarele alea au niste corpuri superbe. :*