| chipangelic a întrebat:

Dati-mi niste ideeei ce as putea sa scriu inntr-o compunere cu titlul "Istoria, izvor de cunoastere"... funda+vot

3 răspunsuri:
| HallyKity a răspuns:

Pai poti sa scrii despere evenimentele mai inp care au avut loc in trecut si despre imp lor iar istoria ne ajuta sa nu uitam trecutul din ea aflam lucruri despre care nu staim si fara ea nu aveam de unde sa aflam.
istoria ne mentine vie in mintea noastara amintirea erilor care au luptat cu viata pentru pamantul pe care noi calcam fara sa ne pese si prin ea ei nu vor muri niciodata
Asta ideea meu sper ca o sa te ajute. funditahappy

| diana_3226 a răspuns:

Scrie despre cum ne ajuta istoria sa stim despre stramosii nostri
ca sau luptat pentru a avea tara care o avem acum
da si exemple

funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ale:scrie tot ce sti despre istoria pe care o sti