| Black_Cherry a întrebat:

Trebuie sa fac o compunere cu titlul " Sunt asemeni unui izvor". Ce as putea scrie? Va rog dati-mi niste idei.

Răspuns Câştigător
| LiaYapp a răspuns:

Buna. Pai ar trebui sa compari omul cu un izvor, sa vezi cam in ce lucruri se aseamana, se vezi acel izvor ca o persoana si sa incerci sa ii aflii comportamentul, etc. sau sa vezi persoana ca un izvor. Intr-un cuvant sa compari, dar fiind ca aceasta tema este o compunere ar trebui sa folosesti multe figuri de stii, multe expresii. Sau poti sa te legi de expresia,, Izvorul Mintii" sau de diferite caracteristici ale izvorului. Eu iti urez scucces si sper ca te-am putut ajuta

1 răspuns:
| Epurean a răspuns:

Izvorul poate reprezenta = calm,puritate,liniste,viata,frumusete etc. Asa ca poti spune despre tine ca esti o femeie pura, plina de viata, frumoasa interior si exterior etc happy de aici cred ca te descurci