| FzKr a întrebat:

Dati-mi va rog niste idei in ceea ce as putea prezenta la romana drept "momentul elevului". Inafara sa invat o poezie pentru ca am facut asta deja. Nu stiu ce sa prezint.

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Ai putea sa vorbesti despre o carte care ti-a placut mult, nu una studiata la scoala, ci una care ai citit-o tu in timpul libber, poate fi chiar din literatura universala. Poti sa spui ceva despre aceasta carte, de ce ai ales-o, ce ti-a placut din ea, ce ai invatat din aceasta etc si sa o recomanzi si colegilor sa o citeasca. Ai mai putea veni cu un volum de poezii mai deosebite ca tematica, stil, prozodie etc, foarte putin cunoscute in general si sa citesti de acolo 3-4 poezii in fata clasei. Sper ca te-am ajutat! Succes la scoala iti doresc si numai bine!

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Poti pregati un dans. Sau daca ai voce buna poti canta o melodie tongue

Sper ca te-am ajutat :*