| Cattalina a întrebat:

Dati-mi va rog status de dragoste si cateva tot de dragoste care sa se refere la ochii lui caprui :d funda plisss :X:X

Răspuns Câştigător
| ZUzulikii a răspuns:

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii, nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic. Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

1. Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

2. D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

3. Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

4. Mi-e frica sa merg cu masina atunci cand sunt cu tine.Pentru ca atunci cand sunt cu tine sunt beat de fericire si ar putea sa-mi ia permisul.

5. Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU...'MiSs_YoU'

10. Buzele tale par sa se simta singure. N-ar vrea sa le intalneasca pe ale mele!

11. Toate zilele sunt nopti pana te vad iar noptile stralucesc ca zilele cand te visez...

12. Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane...

13. Ce sa scriu? nu incap decat 160 de caractere... oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?

14. Cel mai trist lucru in lumeeste acela ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el.

15. Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua...

16. Tu esti visul meu... unicul meu vis...as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii sa te string asa de tare incit TU si EU sa devenim un singur suflet.

17. Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva... sper ca esti bine.

18. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

19. Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.

http://www.portalroman.com/diverse/lsms.php

Mai multe sunt acolo:*
Funda?;;)
20. Daca as fi de gheata ai vedea cu ochii tai cum ma topesc cand imi zambesti, dar bine ca nu sunt pentru ca altfel m-as fi topit deja.

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Orizontul se naste in ochii tai caprui:X

poti inlocui orizontul cu altceva.

| ZUzulikii a răspuns:

It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

To love someone is to see a miracle invisible to others...

ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire...
vocea dezminte dar inima nu minte
TE IUBESC!