| idkftw a întrebat:

DAU F.U.N.D.A!
Salut, am niste problema cu scoala.

Eu sunt foarte cuminte la scoala adica nu sunt ca ceilaliti colegi, ma lauda dirigintele si profesorii..., la unele materii invat cat de cat cum ar fi ( Romana media 8, engleza media 9 etc ), dar la alte materii nu prea invat, adica nu pricep...
Parintii mei nu stiu de unele note, ei stiu ca eu invat bine... si ca am cam la toate media 7 dar nu am chiar la toate 7.

Ceva sfaturi?

Inca ceva, daca am avut din a 5-a pana in a 8-a media generala 8 si ceva, si mai iau la evaluarea nationala 7-8 la romana si la mate 5-6, am sanse sa imi iasa media finala 7 si ceva? Rog seriozitate,

Răspuns Câştigător
| DiiiaDy a răspuns:

Daca iei 7-8 la evaluare si 6 la romana si mate sigur iti va iesii dar sfatul meu este sa incerci sa inveti cat de mult poti si sa nu te bazezi doar pe notele alea cand tu poti lua si mai mult.Fi ambitios si pozitiv, gandeste-te mereu ca poti mai mult si vei reusi. Ai grija de tine si spor la scoala. Sper ca ti-am fost de folos te pup.

5 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Da, sanse sunt

| catalinutza99 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa fi mai atent si sa inveti mai mult daca vrei sa ai media mai mare. funda?

| idkftw explică:

Eu vr exact sa stiuwinking

| idkftw explică:

DiiiaDy - Eu invat cel mai bine din clasa ( dintre baietii desigur ), deci daca as lua la evaluarea nationala un 7-8 la romana si un 5-6 la mate ar fi sanse sa imi iasa media finala 7 si ceva?:X

| DiiiaDy a răspuns (pentru idkftw):

Conteaza mult si ce note ai la restul materiilor nu doar la evaluare tongue afla cum se calculeaza mediile si fa un calcul ca sa fi sigur :*