| DenisaMetal a întrebat:

Dau fontita!big grin
Ati accepta o prietenie care bazeaza numai pe caracter intelegere respect?
Eu da!
E buna alegerea mea pe care o vei spune prietenului adica viitorul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acestea sunt calitatile pe care ar trebui sa le indeplineasca un prieten. Daca are caracter, nu te va influenta in mod negativ. Daca este intelegator/intelegatoare te va putea ajuta la nevoie. Daca va avea respect fata de tine nu te va barfi si nu te va injosi niciodata. Dar si cealalta persoana va trebui sa aiba acelasi caracter. Deci pentru mine aceste virtuti se regasesc in persoana care se poate numi intr-adevar prieten.

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Alegerea ta este buna, dar tin sa agaug ca nu este de ajuns.Prietenia ca sa fie solida, ii trebuie si altceva in afara de cele spuse.Sunt mai multi factori de care ne agatam inspre o relatie de prietenie durabila.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Sunt cele mai importante virtuti ale unei prietenii:respectul, intelegerea(toleranta) si un caracter frumos! da, eu as accepta o astfel de prietenie! E valabil atat pentru prietenia dintre o fata si un baiat cat si pentru prietenia dintre doua fete(doi baieti). Nu minti intr-o relatie(indiferent de ce natura)si fii intotdeauna TU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietenie care se bazeaza pe caracter, inteleger si respect? Ce fel de prietenie? Dintre o fata si-un baiat?